Vali Toprak Ödemişte fidan üretimi yapan sektör temsilcileri ile görüştü

İzmir Valisi Mustafa Toprak, bir dizi temaslarda bulunmak üzere gitmiş olduğu Kiraz ilçemizden dönüş yolunda Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal ve beraberindekilerle beraber İzmir yolu üzerinde bulunan Edip Güler Fidancılığı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Buraya gelişinde firma sahibi Edip Güler tarafından karşılanan Vali Toprak, firma sahibi Güler’den firmanın üretim faaliyetleri ve yurtiçi ve yurtdışı çiçek pazarları hakkında bilgiler aldı.

 

Edip Güler Fidancılık, yurtiçi ve yurtdışı amaçlı dış mekân fidan bitkilerini (ağaç, ağaççık, çalı, sarılıcı, yer örtücü ve çok yıllık otsu bitkiler,  grass ve sukkulent türleri) Ödemiş ilçemizde 100.000 m2 de açık alanda tam otomasyon gübreleme, sulama ve teknolojiyi birleştirerek, başta üretim serası olmak üzere toplam 5000 m2 lik 3 adet kapalı sera alanları, 8000m2 adaptasyon ve gölgelik alanları, 1000 m2 idari merkezi, 1000 m2 lojistik sahası, 12000m2 ağaç stoklama üniteleri ve bitki teşhir alanlarını bünyesinde bulundurmaktadır.

Aldığı bilgiler ışığında memnuniyetini dile getiren Vali Toprak, burada son sistem kullanılan makinalar ile tamamen profesyonel bir şekilde üretilen 1500 çeşit çiçeğin üretildiğini görüyoruz. Bu ve bunun gibi tesislerin daha çok örneklerinin olması gerektiğini söyleyerek, Edip Güler fidanlığın kurmuş olduğu tesis ile tebrik ederek, firmanın örnek teşkil edeceğini söyledi. İncelemelerin ardından Vali Toprak beraberindekilerle beraber buradan ayrıldı.